| Product Name | M8 5PIN Rear Lock Flange Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 Or 26 AWG |
| Cable Jacket | PVC Or PUR |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 8 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| Operating Temperatur | -40℃~85 ℃ |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M12 Field Wireable Connector |
| Application | Automotive |
| Coding | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Contact Pin | 4 Pin |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M16 Panel Mount |
| Operating Temperatur | -40℃~85 ℃ |
| IP Rated | IP67 |
| Pins | 4p |
|---|---|
| Temperature Range | -25℃~+90℃ |
| Mating Enduranc | > 500 Cycle |
| Connector Insert | PA+GF |
| Coupling Nut/screw | Brass,nickel-plated,CNC |
| Place Of Origin | Guangdong, China, China |
|---|---|
| Model Number | M12 |
| Application | Industrial Automation, Automation |
| Series | M12 |
| Material Of Contact | CuZn(Brass) |
| Rated Current | 1.5A-4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder/Screw/Pcb/Wire |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Solder/Pcb/With Wire |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |