| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Product Name | M8 5PIN Rear Lock Flange Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Gender | Female/Male |
| Number Of Cores | 3/4/5/8/12/17 Pin |
| Mounting Type | Soldering/PCB Termination |
| Locking Way | Front/Rear Fastened |
| Pins | 3pin |
|---|---|
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Jacket Material | PVC / PUR |
| Certificate | CE / Rohs / REACH |
| Shielded | Available |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Material Of Contact | CuZn(Brass) |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Color | Black / OEM Color |
|---|---|
| Usage | Medical Equipment |
| Material | High Temperature Polymer |
| Market | Europe |
| Function | Dustproof |
| Model Number | M12 |
|---|---|
| Type | SCART, Circular Connectors,Power Connector |
| Application | Power |
| Pins | 16p, 4p, 5P, 12p, 7P, 10P, 9P, 3P, 8P, 6P |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Product Name | 8-pin Waterproof Molded Plug With Cable M12 Connector |
|---|---|
| Model Number | M12 8pin Waterproof Connector |
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Overmold Material | Transparent TPU |