| Waterproof Rating | IP67, IP68 |
|---|---|
| Contact Way | Screw |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Type | M Series |
| Gender | Male Female |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Contacts | 5pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Termination | Screw |
| Connector Type | Weipu21 Assembly Connector |
| Shell Material | Shcoll Material |
| Model Number | M12 Field Wireable Connetor |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Pins | 4p |
| Coding | A / B / D / X / T Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Insert Material | PA66+30%GF |
|---|---|
| Waterproof Degree | IP67 |
| Certification | CE ROHs |
| Matching Cycle | 500 |
| Contact Material | Copper (gold-plated) |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Gender | Male-Female |
|---|---|
| Shielding | Non-Shielded |
| Type | Medium Voltage, DIN |
| Certificate | IP67 |
| Over-mold Material | PVC Or TPU |
| Degree Of Protection | IP65 |
|---|---|
| Pin | 2pin;3pin |
| Code | A B C Code |
| Type | Base;plug;molded Cable |
| Rated Current | 10A |