| Connector Size | D-SUB |
|---|---|
| Number Of Contacts | 9pins |
| Contact Gender | Female |
| Assembly Style | Field Installation |
| Mating Style | Screw |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Assembly Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Assembly Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Panel Mount |
| Contacts | 4 Pins |
| Gender | Female |
| Mating Cycle | >500times |
| Cable Specification | 0.15m㎡~0.2m㎡/26-24 AWG |
|---|---|
| Diameter Range | Φ5.5mm~Φ7mm |
| Contact Diameter And Number | 4 Or 9 |
| Rated Current (A) | 1.5A |
| Flammability Rating | UL94-V0 |
| Assembly | Solder |
|---|---|
| Certificate | UL,CE,TUV,ROHS,CCC ,CQC |
| Type | RJ45 |
| Current Rating(A | 1.5A |
| Protection Level | IP67 |
| Pins | 4pin,8pin |
|---|---|
| Code | A / B Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Rated Current | 4A For 4/5pin, 2A For 8pin, 1.5A For 12pin |
| Standard | RG121100 |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Pins | 3 4 5 8 12pin |
|---|---|
| Termination | Crimping Or Solder |
| Certificate | CE ROHS |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Mating Cycle | 500 |