| Operating Temperature | -25°C~85°C |
|---|---|
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Pin | 2 + PE;3 + PE |
|---|---|
| Size | SizeA,SizeB,SizeC |
| Type | Plug,Base;Molded Cable |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Pin | 2 + PE;3 + PE |
| Size | SizeA,SizeB,SizeC |
| Tail | PG7/PG9 |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Position | 3 4 5 8 12 17 Position |
| Type | Panel Mount/Assembly/molded Cable |
| Shape | Straight/Elbow |
| Rated Current | 1A/2A/4A |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Waterproof Usb Series |
| Application | Automotive |
| Housing Material | PA66 |
| Cable Material | PVC |
| Wire Specifications | 28AWG---14AWG |
|---|---|
| Insulation Resistance | >1000MΩ |
| Alternative | LEMO PKG, ODU G5 |
| Code | A / B Code |
| Insert | TPU+GF |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
|---|---|
| Standard | IEC 61076-2-101 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Application | Audio & Video |
| Protection Level | IP67/IP68 Waterproof |
| Shell Material | Copper/Zinc |
|---|---|
| Core Material | PA |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |
| Number Of Contacts | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male And Female |
| Rated Current | 1A 3A 5A 6A 7A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Connector Size | D-SUB |
|---|---|
| Number Of Contacts | 15pins |
| Assembly Style | Field Installation |
| Mating Style | Screw |
| Back Shell | Straight |