| Place Of Origin | Guangdong, China, China |
|---|---|
| Model Number | M12 4PIN |
| Application | Space, Automation |
| Series | M12 |
| Material Of Contact | CuZn(Brass) |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Rj45 Connector |
| Application | Automotive, Automotive, Sensor,Automotion |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Operate Temperature | -20℃~+80℃ |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Model Number | M12-RJ45 Connector |
| Type | RJ45, Molded |
| Application | Ethernet |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 250V |
| Type | With Wire Type |
| Code | A B D Code |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Interface | A B D X Coding |
|---|---|
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Rear/front Lock |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Product | USB 2.0 |
|---|---|
| Diameter Range | Φ5.5mm~Φ7mm |
| Contact Diameter And Number | 4pins |
| Rated Current | 1.5A |
| Gender | Female |
| Name | M16 8 Pin Connector |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Pins | 4p, 8P, 4pin 8pin |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Panel Mount |
| Pins | 4pins |
| Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Pins | 3 4 5 8 12pin |
|---|---|
| Termination | Crimping Or Solder |
| Certificate | CE ROHS |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Mating Cycle | 500 |