| Pins | 4p, 5P, 12p, 3P, 8P, 2P, 6P |
|---|---|
| Rated Current | 4A |
| Insert Material | PA66+30%GF |
| Waterproof Degree | IP67 |
| Certification | CE ROHs |
| Product Name | Solenoid Value Square Base |
|---|---|
| Type | DIN43650A Base |
| Grounding | Standard Grounding |
| Termination | Solder |
| Standard | DIN EN175301-830-A |
| Product Name | Solenoid Value Square Base A Type |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Contact | 2p |
|---|---|
| Cable Outer Diameter | 7-12MM |
| Rated Current(A) | 5A |
| Termination | Solder |
| Rated Voltage(AC.V) | 500V |
| Product Name | Waterproof M12 Circular Connector Cable |
|---|---|
| Color | Black Or OEM Color |
| Code | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Number Of Contacts | 2-17 Pin |
| Rated Voltage | 30-250V |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
|---|---|
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated Screw |
| Temperature Range | -25℃~85 ℃ |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Contacts | 5pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male To Female |
| Termination | Screw |
| Type | PS21 Assembly To Panel Connector |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | A Code |
| Poles | 8pins |
| Wire Gouge | AWG24-AWG26 |
| Mating Cycle | >500times |
| Place Of Origin | Guangdong, China, China |
|---|---|
| Model Number | M12 |
| Application | Industrial Automation, Automation |
| Series | M12 |
| Material Of Contact | CuZn(Brass) |
| Minimum /Maximu | Operating Temperature: -25°C +85°C |
|---|---|
| IP Rating | 60V |
| Termination Method | PCB |
| Current Rating | 3A |
| Packaging Details | m8 4pin female ip67 waterproof panel mount solder connector 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |