| Mame | Waterproof RJ45 Connector |
|---|---|
| IP Degree | IP68 |
| Material | TPU Cu |
| Speed | 10/100Mbps And 1Gbps Data Rates |
| Colour | Black |
| Contact Pin | 4 Pin |
|---|---|
| Model Number | 7/8 Molding Cable |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Un-alaibable |
| IP Rated | IP67 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 3/4/5/6/8/12/17 Etc Pin |
| Current Rating | 4A |
| Model Number | M12 Molding Cable |
| Connector Locking System | Solder |
| Model Number | 7/8P-P/S |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Pins | 4p, 5P, 3P |
| Coded | A |
| Rated Current | 5A |
| Rated Temperature | -40°C ~ + 80°C |
|---|---|
| Wire Gauge | 0.14mm2(AWG 26) |
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Contact Resistance | ≤6mΩ |
| Contacts Plating | Au(Gold) |
| Pins | 3pin 4pin 5pin |
|---|---|
| Pin | Brass/Gold |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Type | Molded |
| Rated Current | 13A |
| Product Name | M12 To B Type Solenoid Value |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Product Name | M8 5PIN Rear Lock Flange Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Model Number | M16 |
| Application | Automotive, Sensor Or Automation |
| Product Name | M16 Assembly Connector Cable |
| Brand Name | Rigoal Connector |
| Place Of Origin | Shenzhen , China |
|---|---|
| Model Number | M8 Panel Mount , Pcb |
| Application | Automotive |
| Certificate | CE ROHS |
| Rated Current | 3A 1A |