| Product Name | M12 Splitter |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Un-alaibable |
| Contacts | 3,4,5,8,12,17pins Are Available |
| Application | Sensor Or Automation |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Onnector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Material Of Contact | CuZn(Brass) |
| Rated Voltage | 30V / 60V / 250V |
|---|---|
| Coding | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| IP Rating | IP67 |
| Rated Current | 1.5A / 2A / 4A |
| Connection Type | M12 Molding Cable |
| Contacts | 5pins And 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 8 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| Operating Temperatur | -40℃~85 ℃ |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal |
| Gender | Male&Female |
| Application | Network / Audio & Video / Automotive |
| Type | ADAPTER |
| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Pins | 4p, 8P |
| IP Rating | IP67 |
| Current Rating | 1.0A |
| Certificate | CE, ROHs,ISO9001 |
| Gender | Male |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Socket Contact | CuSn |
| IP Rating | IP67 |
| Contact Numbers | 4pins |
| Product Name | Waterproof M12 Sensor Circular Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Type | Molded |
|---|---|
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Core | 8P8C |
| Gender | Female To Male |
| Color | Black;Can Be Custom |