| Gender | Female |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Type | Panel Mount Connector |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Contact Numbers | 5pins |
| Moulding | Polycarbonate |
|---|---|
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | 50 Micron Gold |
| Operating Temperature | –40°C To +70°C |
| Mating Cycles | 1,000 Cycles Compliant |
| Poles | 8Pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Connector Gender | Male |
| Rated Current | 5A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Product Name | M12 Molded Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Contact Way | Screw |
| Connector Type | M12 17 Pin Female |
|---|---|
| Usage | Automation |
| Color | Black |
| Rated Voltage | 60V |
| Warranty | 12 Months |
| Product Name | M5 M8 M12 M16 Molded Cable |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Connector Type | DIN, M Series |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contact Pins | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
| Contact Way | Screw |
| Temperature Range | -25°C ~ +85°C |
|---|---|
| Rated Voltage | DC60V AC50V |
| Contact Material | Brass, Gold Plated |
| Mating Cycle | >100 Times |
| Rated Current | 0.5A |
| Pins | 4p, |
|---|---|
| Mounting Type | PCB Mount / Panel Mount / Cable |
| Termination Style | Solder Type / PCB Mount |
| Orientation | Straight |
| Temperature Range | -25°C ~ + 85°C |
| Contacts | 2/3/4/5/6/8/12/17pins |
|---|---|
| Code Type | A/B/C/D |
| Gender | Female/male |
| Cable Material | PVC/PUR |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |