| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Product Name | M12 Angle 12pin Type Wire Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Contact | 3 4 5 8 12 17 Contacts |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Cable Length | According To Customer Requirement |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Connection Type | Connection Type Panel Mount/Screw Type/ Solder Type |
|---|---|
| Number Of Contacts | 3/4/5/6/8 Pin |
| Gender | Male/Female |
| Orientation | Straight/Angled |
| Termination | Soldering/PCB |
| Connector Type | M12 17 Pin Female |
|---|---|
| Usage | Automation |
| Color | Black |
| Rated Voltage | 60V |
| Warranty | 12 Months |
| Application | Audio & Video, Sensor Or Automation |
|---|---|
| Product Name | M12 Sensor And Auto Connector Cable Pin Cable Connector |
| Contacts 3,4,5,8,12pins Are Available | 3,4,5,8,12pins Are Available |
| Shielding | Un-alaibable |
| Size | M12 A Coding |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Pins | 4pin,8pin |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Certificate | ISO CE RoHS |
| Product Name | M12 Panel Receptacles |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-1013 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |