| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-1013 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Current Rating | 3A |
|---|---|
| Body Orientation | Straight |
| IP Rating | 60V |
| Shield | Available |
| Connector Locking | Fix Screw |
| IP Degree | IP67/IP68 |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Contact Way | Quickly Lock/Screw Lock |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Type | DIN |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |
| Type | DIN |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 6 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |
| Connector Type | DIN, M Series |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contact Pins | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
| Contact Way | Screw |
| Type | DIN, M Series |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
| Contact Way | Screw |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Type | DIN, M Series |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M12 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Application | Power, LED, Electrical Equipment |
|---|---|
| Assemble Style | Front Panel Mounted |
| Max. Cable OD | 10mm |
| Working Temperature | -45 ℃~+105℃ |
| Type | RJ45 |
| Coding | X |
|---|---|
| Function | Waterproof |
| Certificate | IP67 |
| Connector Locking | Fix Screw |
| Gender | Male |