| Type | DIN |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Connector Design | Male Angled Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Connector Gender | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Product Name | M12 B Code Feamle Molding Cable |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 17 Connector |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Connection Type | Connection Type Panel Mount/Screw Type/ Solder Type |
|---|---|
| Number Of Contacts | 3/4/5/6/8 Pin |
| Gender | Male/Female |
| Orientation | Straight/Angled |
| Termination | Soldering/PCB |
| Pins | 4p, 3P, 2P, 2pin 3pin 4pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 500/300V |
| Color | Black |
| Temperature Range | -40~+105℃ |
| Cable Diameter | ≤9mm |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Product Name | M5 M8 M12 M16 Molded Cable |
|---|---|
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |