| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Gender | Male Or Female |
| Core | 3 4 5 8 12 17 Core |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Custome Requiremnet | Accept |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Number Of Contacts | 2-5 |
|---|---|
| Product Name | Rigoal Wholesale Custom IP68 M16 2 3 4 5 6 8 9 10 Pin Solar Industrial LED Lamp Outdoor Waterproof Connector |
| Current | 2A-5A |
| Matreial | Plastic |
| Insulation Resistance | ≥1000MΩ |
| Coding | A |
|---|---|
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Termination Style | Screw-joint / Solder Type |
| Rated Voltage | 125/250V |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Gender | Female / Male |
|---|---|
| Connector Type | Panel Mount |
| Number Of Pins | 3/4/5/8/12/17 Pin |
| Mounting Type | Soldering Termination |
| Locking Mechanism | Front/rear Fastened |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Contacts | 3pins |
| Gender | Male |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Connector Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Poles | 4P |
| Connect Type | M12 To D-sub |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Connector Locking System | Screw |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |
| Type | 2 + PE;3 + PE |
| Coding | A B C Code |
| Core | 8P8C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP68;IP67 |
| Standard | Cat5e;Cat6a |
| Series | Panel Mount |
| Gender | Female |