| Product Name | Rigoal M16 IP 68 Connector Fast Cable Waterproof Solar Socket Plug Male/female DIN 3/5 Pin Electrical Connector |
|---|---|
| Protection Level | IP67/IP68 Waterproof |
| Type | ADAPTER |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder |
| Product Name | 3 Port T Type Waterproof Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Pins | 8P8C |
| Ambient Temperature | -20°c~+80°c |
| Connector Contacts | Phosphor Bronze With Gold Plated |
| Application | Automotive, Industrial |
|---|---|
| Material | PVC Or TPU |
| Connector Type | M12 To Valve |
| Pins | 3 4 5 6 8 12pin |
| Temperature Range | -25°C ~ +80°C / -40°C ~ +125°C |
| Series | Panel Mount |
|---|---|
| Gender | Female |
| Core | 8P8C |
| Type | Straight;90degree |
| Operating Temperature | -30°C~105°C |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Positions | 3 4 5 8 12 17 Positions |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Cable Outer Diameter | 4.0-8.0mm |
|---|---|
| Pin Number | 2/ 3/ 4/ 5/ 7/ 8/ 9/ 12/ 14/ 15/ 17/ 19 |
| Current Rating | 5A |
| Connector Insert | PA66 |
| Connector Shell | Nickel Plated |
| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Pins | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24 Pin |
| Termination Style | Screw-joint / Solder Type |
| Rated Voltage | 125/250V |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
| Product Name | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Male To Male |
| Current Rating | 10A |
| Poles | 4pins |
| Type | FUS Connector |
| Product Name | T Type 4 Port Power Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |