| Pin Number | 2/ 3/ 4/ 5/ 7/ 8/ 9/ 12/ 14/ 15/ 17/ 19 |
|---|---|
| Gender | Male & Female |
| Connector Shell | Nickel Plated |
| Product Name | M8 Waterproof Connector |
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Gender | Male And Female |
|---|---|
| Certificate | CE/ISO9001/RoHS |
| Product Name | High Voltage M23 Cable Mounting Connector For Automotive Power Supply 6 9 12 17 19 Pin Metal Field Cabled Female Connect |
| Type | DIN |
| Pin Number | 4,6,7,9,12,16,17,19pin |
| Product Category | M23 Connector |
|---|---|
| Waterproof | IP67/IP68 Waterproof |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Certificate | CE/ISO9001/RoHS |
| Core Number | 4,6,7,9,12,16,17,19 Core |
| Waterproof | IP67/IP68 Waterproof |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Core Number | 4,6,7,9,12,16,17,19 Core |
| Temperature Range | -20℃~125 ℃ |
| Product Category | M23 Connector |
| Standard | IEC61076-2-101 |
|---|---|
| Shielding | Un-alaibable |
| IP Degree | IP67 |
| Contact Way | Screw |
| Size | M8 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 4pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D Code |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw(12pin Is Solder Type) |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Rated Current | 2A;4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V;250V |
| Coded | A B D X Coded |
| Positions | 3 4 5 6 8 12 17 Positions |
| Gender | Male/Female |
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
|---|---|
| Gender | Male & Female |
| Current Rating | 5A |
| Connector Terminal | Phosphor Bronze |
| Connector Insert | PA66 |
| Protection Level | IP67 IP68 Waterproof |
|---|---|
| Waterproof | IP67/IP68 Waterproof |
| Gender | Male And Female |
| Application | Automotive&Power, Industrial Instrumentation |
| Pin Number | 4,6,7,9,12,16,17,19pin |