| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M12X-8P |
| Application | Power |
| Pins | 8P |
| Waterproof Rate | IP67 |
| Connector Terminal | Phosphor Bronze |
|---|---|
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Pin Number | 2/ 3/ 4/ 5/ 7/ 8/ 9/ 12/ 14/ 15/ 17/ 19 |
| IP Rating | IP67 |
| Current Rating | 5A |
| Connector Shell | Nickel Plated |
|---|---|
| Wire Gauge | 24-20AWG |
| Connector Terminal | Phosphor Bronze |
| Connector Insert | PA66 |
| Pin Number | 2/ 3/ 4/ 5/ 7/ 8/ 9/ 12/ 14/ 15/ 17/ 19 |
| Cable Outer Diameter | 4.0-8.0mm |
|---|---|
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 250V |
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Connector Shell | Nickel Plated |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Feale To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Contacts | 2pins |
| Max Cable OD | 7.5mm |
| IP Rating | IP68 |
| Connector Coded | A、B、C、D、S、T、X |
|---|---|
| Number Of Positions | 3~17PIN |
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Rated Current | 1.5A~4A |
| Insulation Resistance | ≥ 100 MΩ |
| Model Number | M16 |
|---|---|
| Ambient Temperatur | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating | 250 V Ac/Dc |
| Application | Power |
| Body Orientation | Straight |
| Gender | Male-Female |
|---|---|
| Shielding | Non-Shielded |
| Type | Medium Voltage, DIN |
| Shielded | Available |
| Certificate | IP67 |
| Operating Temperature | -30°C~105°C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |