| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 Panel Connector |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Contacts | 2pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| IP Rating | IP68 |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Contacts | 4pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| Waterproof Level | IP67 |
| Pins | 4pin,8pin |
|---|---|
| Code | A / B Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Rated Current | 4A For 4/5pin, 2A For 8pin, 1.5A For 12pin |
| Standard | RG121100 |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 250V |
| Type | With Wire Type |
| Positions | 3 4 5 8 12 17 Positions |
|---|---|
| Code | A B C D S T X Code |
| Gender | Male;Female |
| Current | 4A |
| Voltage | 250V |
| Gender | Male & Female |
|---|---|
| Wire Gauge | 24-20AWG |
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Connector Terminal | Phosphor Bronze |
| IP Rating | IP67 |
| Wire Specification | 24-14AWG |
|---|---|
| Product Category | LED Waterproof Connector |
| Connector Gender | Male/Female |
| Cable Od | Max.5.5mm/7.5mm/10.0mm |
| Certifications | CE, RoHS |
| Product Category | M16 Circular Connector |
|---|---|
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Application | Audio & Video |
| Type | ADAPTER |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |