| Product Name | Rigoal Wholesale Custom IP68 M16 2 3 4 5 6 8 9 10 Pin Solar Industrial LED Lamp Outdoor Waterproof Connector |
|---|---|
| Poles | 8pins |
| Plating | Tin Plating |
| Package | Carton |
| Operating Temperature | -40°C To 105°C |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Type | Sensor Adapter |
|---|---|
| Gender | Female |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Orientation | Straight |
| Product Connector | FUS Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female To Male |
| Current Rating | 15A |
| Contacts | 2pins |
| Contact Resistance | <5mΩ |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Pins | 4p |
| Number Of Position | : 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 8 / 12 / 17 PIN |
| Mounting Type | PCB Mount / Panel Mount / Cable |
| Rated Voltage | 250V For 3/4 Pin, 60V For 5pin, 30V For 8/12/17pin |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Place Of Origin | Shenzhen , China |
|---|---|
| Model Number | M8 Panel Mount , Pcb |
| Application | Automotive |
| Certificate | CE ROHS |
| Rated Current | 3A 1A |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M16 Assembly |
| Application | Automotive |
| Pins | 8pin |
| Rated Current | 3 - 10 A |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Interface | A B D X Code |
| Type | Rear/front Lock |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |