| Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
|---|---|
| Connector Design | Weipu Connector |
| Degree Of Protection | IP68 |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Shell Material | Shcoll Material |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Poles | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And DIN 43650 |
| Termination | Screw |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | PA |
| Connector Type | M5 Panel Mount Conenctor |
|---|---|
| Poles | 3P 4P |
| Oriental | Straight |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |
| Model Number | M12- A- 4p5p |
|---|---|
| Gender | Female |
| Product Name | Metal 4pin 5pin Cable M12 Shield Connector |
| Rated Voltage | 48 V AC / 60 V DC |
| Approval | ROHS, CE |
| Product Name | Waterproof M12 Sensor Circular Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Solder/Pcb/With Wire |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Core Number | 4,6,7,9,12,16,17,19 Core |
|---|---|
| Product Category | M23 Connector |
| Waterproof | IP67/IP68 Waterproof |
| Protection Level | IP67 IP68 Waterproof |
| Gender | Male And Female |
| Type2 | Waterproof Connector |
|---|---|
| Certificate | CE, ROHs, ISO9001 |
| Type1 | USB Cable |
| Connector | USB 2.0 Connector, USB 3.0 Connector |
| USB Type | Standard |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Contacts | 4pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| Waterproof Level | IP67 |