| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 7pins |
| Type | UCU Connector |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Connector | Solenoid Valve Connector |
|---|---|
| Type | DIN |
| Termination | Soldering |
| Model Number | Female Solenoid Valve |
| Application | Automotive |
| Type | L20 |
|---|---|
| Gender | Female |
| Contacts | 2pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| IP Rating | IP68 |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Contacts | 2pins |
| Material | Eco-friendly NYLON |
| IP Rating | IP68 |
| Interface | A B D X Coding |
|---|---|
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Type | Rear/front Lock |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Application | Automotive, Power, LED |
|---|---|
| Matreial | Plastic |
| Package | Carton |
| Product Name | Rigoal Wholesale Custom IP68 M16 2 3 4 5 6 8 9 10 Pin Solar Industrial LED Lamp Outdoor Waterproof Connector |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Model Number | M12 |
|---|---|
| Type | Cat 5e |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Product Name | M12 To Rj45 Connector Cable |
| Contacts | 3,4,5,8,12pins Are Available |
| Customizable | Can Be Applied To Ambient Temperature -25-85°C |
|---|---|
| Installation Style Straight Insert | Installation Style Straight Insert |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| M12 Molding Connector Cable | Model Number |
| Brand | Rigoal Connector(RG) |