| Model Number | M5 Molded Connector |
|---|---|
| Poles | 3P 4P |
| Connector Gender | Female |
| Type | Molding Connector Cable |
| Rated Current | 1A |
| Application | Factory Automation And Process Control |
|---|---|
| Product Name | M8 Panel Mount Connector |
| Termination | Soldering |
| Rated Voltage | 60V |
| Coupling Nut/screw | Brass,nickel-plated,CNC |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Shape | 90 Degrees / Straight |
| Gender | Female / Male |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
|---|---|
| Rated Current | 4A |
| Product Category | M12 Waterproof Connector |
| Type | Shielded /Unshielded |
| Shape | Angle / Straight |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Positions | 3 4 5 8 12 17 Positions |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
|---|---|
| Rated Current | 4A |
| Type | DIN |
| Brand | RENHOTEC |
| Product Category | M12 Waterproof Connector |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Cores | 3 4 5 8 12 17 Cores |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |