| Pins | 4p, 5P, 3P, 2P |
|---|---|
| Cable Material | PVC/PUR |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Temperature Range | -25° ~ +80° |
| Wire Gouge | 24AWG/26AWG |
| Pin | 8 Pin |
|---|---|
| Coding | A Coding |
| Gender | Male/Female |
| Current | 2A |
| Voltage | 30V |
| Contacts | 3 Poles |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 17 Connector |
| Termination | Solder |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Connector Gender | Female |
| Connector Locking System | Solder Locking |
|---|---|
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | Single Plug;double Plugs |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5 M8 M12 M16 |
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Sensor Or |
| Product Name | M12 Molded Cable |
| Contact Way | Screw |
| Product Name | UCU Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female And Male |
| Current Rating | 10A |
| Number Of Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
| Connector Type | Without SR |
| Model Number | 7/8 Connector |
|---|---|
| Application | Power,LED,Electrical Equipment |
| Product Name | Electrical Connector |
| Overmold | Transparent TPU |
| Insert | TPU+GF |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Front Panel Mount |
| Poles | 4pins 8pins |
| Product Gender | Female |
| Mating Cycle | >500times |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Rj45 Connector |
| Application | Automotive, Automotive, Sensor,Automotion |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Operate Temperature | -20℃~+80℃ |
| Model Number | M5 M8 M12 M16 M23 |
|---|---|
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Se |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contact Way | Screw |
| Insert Material | Pa66+gf20% |