| Rated Current | 1A For 12p/2A For 8p/4A For 3 4 5 17p |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12p/60V For 5p/250V For 3 4 17p |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coded | A B D X Coded |
| Type | Wire/Solder/Pcb |
| Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D Coding |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Rated Current | 2A;4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V;250V |
| Coded | A B D X Coded |
| Positions | 3 4 5 6 8 12 17 Positions |
| Gender | Male/Female |
| Rated Current | 2A For 8 Pin,4A For 4 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 Pin,250V For 4 Pin |
| Positions | 3 4 5 6 8 12 17 Positions |
| Coded | A B D X Coded |
| Gender | Female;Male |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Application | Automotive |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Feale To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Poles | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And DIN 43650 |
| Termination | Screw |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | PA |
| M12 Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| M12 Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| M12 Coding | A B D Coding |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Material Of D-SUB Connector | CuZn PA66 |
| Type | Panel Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Material Of Housing | Brass/Zinc Diecasting Nickel Plated |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Rated Current | 1.5A-4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder/Screw/Pcb/Wire |