| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Gender | Female / Male |
|---|---|
| Connector Type | Panel Mount |
| Number Of Pins | 3/4/5/8/12/17 Pin |
| Mounting Type | Soldering Termination |
| Locking Mechanism | Front/rear Fastened |
| Gender | Female, Male |
|---|---|
| Contact Material | Golden Plating |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Rated Current | 1.5A/2A/3A/4A |
| Temperature Range | -25°C ~ +85°C |
| Pins | 4pin,8pin |
|---|---|
| Code | A / B Code |
| Orientation | Straight / Right Angle |
| Rated Current | 4A For 4/5pin, 2A For 8pin, 1.5A For 12pin |
| Standard | RG121100 |
| Pin | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D X Code |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Pin | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D X Code |
| Rated Current | 2A For A X Code 8 Pin,4A For D Code 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For A X Code 8 Pin,250V For D Code 4 Pin |
| Type | Assembly/Panel Mount/Molded |
| Cable Materials | Gate 5e/Gate 6e/Custom Request |
|---|---|
| Pin | 4 8 Pin |
| Code | A B D X Code |
| Rated Current | 2A For A X Code 8 Pin,4A For D Code 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For A X Code 8 Pin,250V For D Code 4 Pin |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Male And Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current At 40°C | 4A |
| Connector | Solenoid Valve Connector |
|---|---|
| Type | DIN |
| Termination | Soldering |
| Model Number | Female Solenoid Valve |
| Application | Automotive |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Type | Wire/Solder/Pcb |
| Coded | A B D X Coded |