| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Gender | Male And Female |
|---|---|
| Connector Type | Male Female Plug |
| Code | A/B/D Coded |
| Contact Material | CuZn, TPU |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Gender | Male & Female |
|---|---|
| Connector Type | Soldering |
| Rated Current | 1.5A-4A |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Number Of Cores | 3/4/5/6/8 Pin |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Type | DIN, M Series |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
| Contact Way | Screw |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Connector Type | DIN, M Series |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contact Pins | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
| Contact Way | Screw |
| Type | DIN, M12 Connector |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | 3 4 5 6 7 8 12 14 16 17 19 24 Pin |
| Contact Way | Screw |
| Product Name | M12 Molded Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Type | DIN, M Series |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M12 3 4 5 8 12 17 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Gender | Female |
|---|---|
| Code | A/B/D Coding |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin,60V For 3/4 Pin |
| Rated Current | 3/4 Pin:4A, 5pin:3A, 6pin:2A,8pin:1.5A |
| Orientation | Straight / Right Angle |