| Type | Panel Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Material Of Housing | Brass/Zinc Diecasting Nickel Plated |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pins |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder Locking |
| Contact Resiatance | ≤5mΩ |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pins |
|---|---|
| Type | Assembly |
| Rated Current | 7A For 2 3 Pin;6A For 4 5 Pin;5A For 6 7 8 12 Pin;3A For 14 16 19 Pin;1A For 24 Pin |
| Rated Voltage | 250V For 2 3 4 5 6 Pin;125V For 7 8 Pin;60V For 12 14 16 19 24 Pin |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Pin | 2 3 4 5 7 8 9 10 12 16 17 20 24 26 Pin |
|---|---|
| Rated Current | 3A,5A,10A,13A,15A,25A,30A,50A |
| Rated Voltage | 125V,180V,200V,250V,500V |
| Type | Panel Mount/Assembly/With Cable |
| Test Voltage(AC.V)1min | 1000,1200,1500 |