| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Temperature Range | -40~+105 |
| Certification | CE ROHs |
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance |
| Coding | A |
|---|---|
| Gender | Male Female |
| Mating Cycle | 500 Cycles |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Product Name | Rigoal Profession Custom Aviation Industrial Ethernet Connector |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Pins | 8pin |
|---|---|
| Number Of Contacts | 2 - 24 Pin |
| Rated Current | 3 - 10 A |
| Cable Length | Based On Customer's Request |
| Coupling | Threaded Coupling |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | 260 Degreee |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 9pin |
| Certification | CE ROHs |
| Shell Material | PC, Nylon66, Fire Resistance |
| Contacts | 5pins And 3+PE 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve B |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Connector Name | RJ45 Connector |
|---|---|
| Application | Ethernet |
| Contact Plating | 50 Micron Gold |
| Operating Temperature | –40°C To +70°C |
| Mating Cycles | 1,000 Cycles Compliant |
| Connector Name | RJ45 Connector |
|---|---|
| Application | Ethernet |
| Contact Plating | 50 Micron Gold |
| Operating Temperature | –40°C To +70°C |
| Mating Cycles | 1,000 Cycles Compliant |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | RG2112 Sensor Terminal Electrical Connector |
| Application | Automotive |
| Operating Temperature | -25℃~85 ℃ |
| Contact Material | Brass Copper Plating |
| Positions | 3 4 5 8 12 17 Positions |
|---|---|
| Code | A B C D S T X Code |
| Gender | Male;Female |
| Current | 4A |
| Voltage | 250V |