| Operating Temperature | -20℃~80 ℃ |
|---|---|
| Connector Series | M16 |
| Coding | A |
| Application | Audio & Video |
| Type | ADAPTER |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Waterproof Usb Series |
| Application | Automotive |
| Housing Material | PA66 |
| Cable Material | PVC |
| Temperature Range | -25°C ~ +85°C |
|---|---|
| Rated Voltage | DC60V AC50V |
| Contact Material | Brass, Gold Plated |
| Mating Cycle | >100 Times |
| Rated Current | 0.5A |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Positions | 3 4 5 8 12 17 Positions |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Gender | Male And Female |
|---|---|
| Protection Level | IP67 IP68 Waterproof |
| Product Name | High Voltage M23 Cable Mounting Connector For Automotive Power Supply 6 9 12 17 19 Pin Metal Field Cabled Female Connect |
| Application | Automotive&Power, Industrial Instrumentation |
| Core Number | 4,6,7,9,12,16,17,19 Core |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
|---|---|
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated Screw |
| Temperature Range | -25℃~85 ℃ |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Type | Solder/Pcb/Wire |
| Code | A B D X Code |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Voltage Rating | 250V/600V |
|---|---|
| Material | Copper/Brass/Stainless Steel |
| Product Name | Waterproof Power Connector |
| Connector Size | Customized |
| Temperature Rating | -40℃~+125℃ |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Connection Type | M12 To D-sub |