| Pins | 8pin |
|---|---|
| Number Of Contacts | 2 - 24 Pin |
| Rated Current | 3 - 10 A |
| Cable Length | Based On Customer's Request |
| Coupling | Threaded Coupling |
| Pins | 3p |
|---|---|
| Type | Adapter |
| Number Of Cores | Three Core |
| Application | Power |
| Gender | Female |
| Application | Automotive, Industrial |
|---|---|
| Material | PVC Or TPU |
| Connector Type | M12 To Valve |
| Pins | 3 4 5 6 8 12pin |
| Temperature Range | -25°C ~ +80°C / -40°C ~ +125°C |
| Connector Shell | Nickel Plated |
|---|---|
| Wire Gauge | 24-20AWG |
| Connector Terminal | Phosphor Bronze |
| Connector Insert | PA66 |
| Pin Number | 2/ 3/ 4/ 5/ 7/ 8/ 9/ 12/ 14/ 15/ 17/ 19 |
| Rated Current | 1A-6A |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Gender | Female/Male |
| Rated Current | 1A For 12p/2A For 8p/4A For 3 4 5 17p |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12p/60V For 5p/250V For 3 4 17p |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coded | A B D X Coded |
| Type | Wire/Solder/Pcb |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | GX |
| Application | Audio & Video |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Pin |
| Rated Current(A) | 5/7/10/12/15/20 |
| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Pins | 4p, 8P |
| IP Rating | IP67 |
| Current Rating | 1.0A |
| Certificate | CE, ROHs,ISO9001 |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Application | Automotive And Sensor |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Product Name | Product Name |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Un-alaibable |
| Contacts | 3,4,5,8,12pins Are Available |
| Application | Sensor Or Automation |