| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M23 Assembly Connector |
| Application | Automotive, Power |
| Pins | 9pin |
| Rated Current | 16*8A/3*10A |
| Gender | Female/Male |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Protection Level | IP67/IP68 Waterproof |
| Standard | IEC 61076-2-101 |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Model Number | 7/8P-P/S |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Pins | 4p, 5P, 3P |
| Coded | A |
| Rated Current | 5A |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Gender | Male / Female |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Rj45 Connector |
| Application | Automotive, Automotive, Sensor,Automotion |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Operate Temperature | -20℃~+80℃ |
| Code | A/B/D Coded |
|---|---|
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Product Category | M8 Waterproof Connector |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin,60V For 3/4 Pin |
| Temperature Range | -25°C ~ +85°C |
|---|---|
| Rated Voltage | DC60V AC50V |
| Contact Material | Brass, Gold Plated |
| Mating Cycle | >100 Times |
| Rated Current | 0.5A |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Male |
| Orientation | Straight |
| Rated Current At 40°C | 4A |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | RIGOAL |
| Model Number | USB 3.0 |
| Type | ADAPTER, Waterproof |
| Application | Audio & Video |
| Gender | Female / Male |
|---|---|
| Connector Type | Panel Mount |
| Number Of Pins | 3/4/5/8/12/17 Pin |
| Mounting Type | Soldering Termination |
| Locking Mechanism | Front/rear Fastened |