| Pin | 6 / 7 / 9 / 12 / 17 / 19 Pin |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Direction | Straight / Angled |
| Certificate | CE ROHS ISO9001 |
| Gender | Male Female |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M16 Assembly |
| Application | Automotive |
| Pins | 8pin |
| Rated Current | 3 - 10 A |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
|---|---|
| Coded | A B D Coded |
| Gender | Female To Male |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Material Of Connector | CuZn,TPU Or PVC |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Current | 4A |
|---|---|
| Voltage | 250V |
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Coded | A B D Coded |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Gender | Male / Female |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Waterproof Grade | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connection Mode | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Gender | Male / Female |
| Pin | 2pin;3pin |
|---|---|
| Size | A,B,C |
| Type | Plug,Base;Molded Cable |
| Rated Current | 10A |
| Rated Voltage | 250V |