| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Connector Locking System | Solder |
| Voltage Rating | 250V/600V |
|---|---|
| Material | Copper/Brass/Stainless Steel |
| Product Name | Waterproof Power Connector |
| Connector Size | Customized |
| Temperature Rating | -40℃~+125℃ |
| Contacts | 5pins And 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 3/4/5/6/8/12/17 Etc Pin |
| Current Rating | 4A |
| Model Number | M12 Molding Cable |
| Connector Locking System | Solder |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP65 |
| Poles | 3PINS |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Poles | 3+PE 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 To Solenoid Valve Connector |
| Termination | Threaded |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Orientation | Orientation |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Contacts | 2+PE / 3+PE |
|---|---|
| Coding | Size C |
| Degree Of Protection | IP65 |
| PIN Number | 3pins And 4pins |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Contacts | 2+PE / 3+PE |
|---|---|
| Coding | Size A B C |
| Degree Of Protection | IP67 |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Gender | Female Connector |