| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | 7/8 Assembly |
| Application | Audio & Video |
| Rated Voltage | 300V |
| IP Degree | IP67 |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Rated Current | 10A |
| Pin | 2 + PE;3 + PE |
| Size | SizeA,SizeB,SizeC |
| Tail | PG7/PG9 |
| Pin | 2 + PE;3 + PE |
|---|---|
| Size | SizeA,SizeB,SizeC |
| Type | Plug,Base;Molded Cable |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Rated Current | 10A |
| Product Name | Solenoid Value Square Base |
|---|---|
| Type | DIN43650A Base |
| Grounding | Standard Grounding |
| Termination | Solder |
| Standard | DIN EN175301-830-A |
| Product Name | Solenoid Value Circular Base A Type |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Current Rating | 4A |
| Payment Terms | T/T Western Union PAYPAL |
| IP Rated | IP67/IP68 |