| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Connector Design | M8 Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Gender | Female |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Type | Assembly Connector |
| IP Rating | IP67 |
| Poles | 4pins |
| Pins | 8pin |
|---|---|
| Number Of Contacts | 2 - 24 Pin |
| Rated Current | 3 - 10 A |
| Cable Length | Based On Customer's Request |
| Coupling | Threaded Coupling |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Gender | Male |
|---|---|
| Product | 7/8'' Mini Connector |
| Type | Molding Connector |
| Protect Level | IP67 |
| Contacts | 4pins |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Gender | Male Or Female |
| Core | 3 4 5 8 12 17 Core |
| Degree Of Protection | IP68 Or IP67 |
| Name | M12 90 Degree Panel Mount Connector |
|---|---|
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Connector Insert | TPU/PA |
| Current | 1.5A |
| Shielding | Unavailable |
| Product Name | M12 To B Type Solenoid Value |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Size | M8/M12/M23/ 7/8" |
|---|---|
| Protection Class | IP65 / IP67 |
| Application | Circular Connector |
| Gender | Male / Female |
| Function | Aviation Connector |