| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 3/4/5/8/12/17pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Description | M5 Straight Molded Waterproof Connector |
|---|---|
| Type | M5 Cable Connector |
| Rated Current | 1A |
| Over-molding | TPU |
| Contact | Phosphor Bronze |
| Cable Materials | Gate 5e/Gate 6e/Custom Request |
|---|---|
| Pin | 4 8 Pin |
| Code | A B D X Code |
| Rated Current | 2A For A X Code 8 Pin,4A For D Code 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For A X Code 8 Pin,250V For D Code 4 Pin |
| Coding | A B D X Coding |
|---|---|
| Core | 3 4 5 6 8 12 17 Core |
| Cable Materials | Gate 5e/Gate 6e/Custom Request |
| Rated Current | 2A;4A |
| Rated Voltage | 30V;250V |
| Pin | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D X Code |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Pin | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Code | A B D X Code |
| Rated Current | 2A For A X Code 8 Pin,4A For D Code 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For A X Code 8 Pin,250V For D Code 4 Pin |
| Type | Assembly/Panel Mount/Molded |
| M12 Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| M12 Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| M12 Coding | A B D Coding |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Material Of D-SUB Connector | CuZn PA66 |
| Rated Current | 2A;4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V;250V |
| Coded | A B D X Coded |
| Positions | 3 4 5 6 8 12 17 Positions |
| Gender | Male/Female |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |