| Shell Material | Copper/Zinc |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |
| Shell Material | Copper / Zinc |
|---|---|
| Core Material | PA |
| Overmold Material | PVC / TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |
| Type | ADAPTER |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Model Number | M5,M8,M12 |
| Color | Black Or OEM Color |
| Code | A / B / D / K / L / X / S / T Code |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5,M8,M12 |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Product Name | M12 Waterproof Cable Connector |
| Orientation | Straight / Right Angle / Straight To Right Angle / Y Type |
| Product Name | T Type Power Waterproof Connector Cable |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pole | 3 4 5 8 12 17 Poles |
| Type | Panel Mount/Assembly/molded Cable |
| Shape | Straight/Angle |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Positions | 3 4 5 8 12 17 Positions |
|---|---|
| Code | A B C D S T X Code |
| Gender | Male;Female |
| Current | 4A |
| Voltage | 250V |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 4pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D X Coding |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Gender | Male/Female |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |