| Application | Automotive |
|---|---|
| Pins | 4pin,8pin |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Certificate | ISO CE RoHS |
| Product Name | M12 Panel Receptacles |
| D-SUB Pin | 9 15 Pin |
|---|---|
| M12 Pin | 2 3 4 5 8 12 17 Pin |
| M12 Coding | A B D Coding |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Material Of D-SUB Connector | CuZn PA66 |
| IP Degree | IP67 |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Size | M12 B Coding |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Numbe | M12 T Type |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Coding | A B D Coding |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Pins | 4p, 5P, 12p, 8P |
|---|---|
| Protection Degree | IP67/ip68 |
| Standard | IEC 61076-2-112 |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Connection Type | Panel Mount/Cable Type |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Product Name | 3 Port T Type Waterproof Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Pin | 3pin/4pin/5pin/8pin/12pin/17pin |
|---|---|
| Coded | A/B/C/D/X/T/S/L/K/M/Y Coded |
| Type | Molded/Panel Mount/Assembly/Cap |
| Cable Material | PVC/PUR Or Custom |
| Contact Way | Screw/Solder/PCB/With Pigtail |
| Product Name | Waterproof M12 Circular Connector Cable |
|---|---|
| Color | Black Or OEM Color |
| Code | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Number Of Contacts | 2-17 Pin |
| Rated Voltage | 30-250V |