| Connector Shape | Round/Square |
|---|---|
| Material | Copper/Brass/Stainless Steel |
| Surface Treatment | Nickel Plated/Gold Plated |
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Voltage Rating | 250V/600V |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Aviation Connectors | Ethernet Connectors |
| Temperature Range | 40 ---- +125 |
| Type | DIN |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Application | Outdoor/Indoor |
|---|---|
| Current Rating | 15A/20A/30A/50A |
| Material | Copper/Brass/Stainless Steel |
| Temperature Rating | -40℃~+125℃ |
| Connector Size | Customized |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Waterproof Usb Series |
| Application | Automotive |
| Housing Material | PA66 |
| Cable Material | PVC |
| Connector Type | M12 4pin Female |
|---|---|
| Usage | Automation |
| Color | Blue |
| Rated Voltage | 60V |
| Warranty | 12 Months |
| Contact Pin | 4 Pin |
|---|---|
| Model Number | 7/8 Molding Cable |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Un-alaibable |
| IP Rated | IP67 |
| Connector Type | M12 17 Pin Female |
|---|---|
| Usage | Automation |
| Color | Black |
| Rated Voltage | 60V |
| Warranty | 12 Months |
| Description | M12 To Rj45 Patch Cable, M12 Male To Rj45 Cable, M12 Female To Rj45 Cable, 10Gbps Gigabit X-coded M12 To Rj45 Ethernet Cable, IP67 Waterproof Male Rj45 To M12 Cable For Industry Ethernet Systems. |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Type | ADAPTER |
| Application | Audio & Video |
| Gender | Male Or Female |
|---|---|
| Contact | 3 4 5 8 12 17 Contacts |
| Coding | A B D X Coding |
| Kind | Straight;Angle |
| Type | Free End;double Plugs |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |