| Type1 | USB Cable |
|---|---|
| USB Type | Standard |
| Certificate | CE, ROHs, ISO9001 |
| Withstanding Voltage(AC.V)1minu | 1000V |
| Color | Customizable |
| Gender | Female Male |
|---|---|
| Rated Voltage | 300V |
| Product Name | Rigoal Custom M5 3 4 Pin A Code Male And Female Plug Socket IP67 IP68 Waterproof Wire Connector Factory |
| Wire Gouge | 24AWG/26AWG |
| Type | DIN |
| Product Category | Waterproof Cable Connector |
|---|---|
| Gender | Female Male |
| Type | DIN |
| Rated Voltage | 300V |
| Wire Length | Customize |
| Conductor Material | Customizable |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Product Category | Waterproof Cable Connector |
| Wire Gouge | 24AWG/26AWG |
| Gender | Female Male |
| Gender | Female Male |
|---|---|
| Certificate | CE ROHS ISO9001 |
| Conductor Material | Customizable |
| Rated Voltage | 300V |
| Pins | 3p 4p Connector |
| Gender | Female Male |
|---|---|
| Type | DIN |
| Application | Automotive |
| Pins | 3p 4p Connector |
| Product Category | Waterproof Cable Connector |
| Brand Name | Rigoal |
|---|---|
| Connector Number | M19 |
| Gender | Female And Male |
| Pins | 8pins |
| Color | Black |
| Connector Color | Black/White/Grey |
|---|---|
| Wire Gauge | 14-10AWG |
| Product Name | Waterproof Power Connector |
| Voltage Rating | 250V/600V |
| Surface Treatment | Nickel Plated/Gold Plated |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Conductor Material | Customizable |
| Wire Length | Customize |
| Wire Gouge | 24AWG/26AWG |
| Product Category | Waterproof Cable Connector |
| Certificate | CE ROHS ISO9001 |
|---|---|
| Application | Automotive |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Product Category | Waterproof Cable Connector |
| Conductor Material | Customizable |