| Waterproof | IP67/IP68 Waterproof |
|---|---|
| Gender | Male And Female |
| Core Number | 4,6,7,9,12,16,17,19 Core |
| Temperature Range | -20℃~125 ℃ |
| Product Category | M23 Connector |
| Withstanding Voltage(AC.V)1minu | 1000V |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Current Voltage | 30V |
| Connector | USB 2.0 Connector, USB 3.0 Connector |
| USB Type | Standard |
| IP Rating | IP65/IP67 |
|---|---|
| Type1 | USB Cable |
| Connector Type | Female Male Terminals Connector |
| USB Type | Standard |
| Color | Customizable |
| Use | COMPUTER |
|---|---|
| Material | PVC |
| Color | Customizable |
| Type2 | Waterproof Connector |
| Rated Current | 1.5A |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Contacts | 6pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Panel Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contacts | 6.7.9.12.17.19pins |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Mating Cycle | >500times |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Shell Material | Copper/Zinc |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Flange Panel Mount |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Waterproof | IP67/IP68 Waterproof |
|---|---|
| Protection Level | IP67 IP68 Waterproof |
| Authentication | CE,RoHS |
| Certificate | CE/ISO9001/RoHS |
| Type | DIN |
| Protection Level | IP67 IP68 Waterproof |
|---|---|
| Waterproof | IP67/IP68 Waterproof |
| Gender | Male And Female |
| Application | Automotive&Power, Industrial Instrumentation |
| Pin Number | 4,6,7,9,12,16,17,19pin |