| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Assembly Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Gender | Male And Female |
|---|---|
| Protection Level | IP67 IP68 Waterproof |
| Product Name | High Voltage M23 Cable Mounting Connector For Automotive Power Supply 6 9 12 17 19 Pin Metal Field Cabled Female Connect |
| Application | Automotive&Power, Industrial Instrumentation |
| Core Number | 4,6,7,9,12,16,17,19 Core |
| Connector Size | Customized |
|---|---|
| Wire Gauge | 14-10AWG |
| Connector Shape | Round/Square |
| Connector Type | Plug/Socket |
| IP Rating | IP67/IP68 |
| Connector Type | Plug/Socket |
|---|---|
| Connector Shape | Round/Square |
| Application | Outdoor/Indoor |
| Cable Length | Customized |
| Connector Size | Customized |
| Insulation Resistance | >1000MΩ |
|---|---|
| Series | Lemo Redel Push-pull Connector |
| Connection Times | 2000 |
| Certifications | UL, CSA, RoHS |
| Contacts | 7P |
| Pins | 3 4 5 6 8 12 17 Pin Connector |
|---|---|
| Product Category | M12 Waterproof Connector |
| Product Name | Customizable M12 Waterproof Connector For Automotive Industrial Aviation LED Solar Ethernet |
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
| Brand | RENHOTEC |
| Use | COMPUTER |
|---|---|
| Type1 | USB Cable |
| Keywords | Usb 2.0 3.0 Connector |
| USB Type | Standard |
| Rated Current | 1.5A |
| Coded | A B D X Coded |
|---|---|
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Rated Current | 4A |
| Rated Voltage | 250V |
| Shape | Angle / Straight |
| Coded | A B C D X T S L M T Y Coded |
|---|---|
| Pins | 3 4 5 8 12 17 Pins |
| Gender | Female / Male |
| Degree Of Protection | IP68/IP67 |
| Shape | 90 Degree / 180 Degree |
| Pins | 3p 4p Connector |
|---|---|
| Wire Gouge | 24AWG/26AWG |
| Wire Length | Customize |
| Application | Automotive |
| Certificate | CE ROHS ISO9001 |