| Pins | 3p 4p Connector |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Gender | Female Male |
| Conductor Material | Customizable |
| Type | DIN |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Type | DIN |
| Product Name | Customizable M12 Waterproof Connector For Automotive Industrial Aviation LED Solar Ethernet |
| Aviation Connectors | Ethernet Connectors |
| Gender | Male Female |
| Application | Automotive Industrial Aviation LED Solar |
|---|---|
| Rated Current | 4A |
| Type | DIN |
| Brand | RENHOTEC |
| Product Category | M12 Waterproof Connector |
| Brand | RENHOTEC |
|---|---|
| Temperature Range | 40 ---- +125 |
| Pins | 3 4 5 6 8 12 17 Pin Connector |
| Gender | Male Female |
| Product Category | M12 Waterproof Connector |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal |
| Gender | Male&Female |
| Application | Network / Audio & Video / Automotive |
| Type | ADAPTER |
| Certificate | CE, ROHs, ISO9001 |
|---|---|
| Use | COMPUTER |
| Material | PVC |
| Rated Current | 1.5A |
| Type1 | USB Cable |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Assembly Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Square Panel Mount |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Shell Material | Copper / Zinc |
| Contacts | 9pins |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Mating Cycle | >500times |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Poles | 6P |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |