| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Connector Locking System | Screw Locking (12pin Is Solder Type) |
| Gender | Male/Female |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Square Panel Mount Connector |
| Gender | Female |
| Rated Voltage | 60 V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Type | Panel Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Material Of Housing | Brass/Zinc Diecasting Nickel Plated |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
| Number Of Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male |
| Rated Current | 1A 3A 5A 6A 7A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 12 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| IP Rated | IP67 |
| Number Of Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male |
| Rated Current | 1A 3A 5A 6A 7A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
|---|---|
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated Screw |
| Temperature Range | -25℃~85 ℃ |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Number Of Contacts | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male And Female |
| Rated Current | 1A 3A 5A 6A 7A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Contacts Of Number | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Gender | Female |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage(V) | 60 V(32V) |
| Rated Impulse Voltage | 500V |