| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
|---|---|
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Connector Design | M8 Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Poles | 8Pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Connector Gender | Male |
| Rated Current | 5A |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Connector Design | M8 Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Connector Design | Female And Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24AWG |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Product Name | M12 TO D-SUB Connector |
|---|---|
| Material | PVC/PUR |
| Operating Temperature | -30c~105c |
| Contact Plating | AU |
| Connector Locking System | Solder |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
|---|---|
| Standard | IEC 61076-2-101 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Application | Audio & Video |
| Protection Level | IP67/IP68 Waterproof |
| Waterproof Grade | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connection Mode | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Gender | Male / Female |
| Connector Gender | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Product Name | M12 D Coding To RJ45 Cable |
|---|---|
| Type | Molding Type |
| Poles | 4P |
| Connector Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |