| Pins | 4p, 3P, 2P, 2pin 3pin 4pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 500/300V |
| Color | Black |
| Temperature Range | -40~+105℃ |
| Cable Diameter | ≤9mm |
| Customization | Yes |
|---|---|
| Type | ADAPTER |
| Pin | 4 Pin |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Cable Specification(mm) | 0.15m㎡~0.2m㎡ |
|---|---|
| Diameter Range | Φ5.5mm~Φ7mm |
| Contact Diameter And Number | 4 Pins |
| Flammability Rating | UL94-V0 |
| Copper Needles | Copper Shell |
| Connector Design | M8 Connector |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Wire Gauge | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Upper Limit Temperature | 85 °C |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Contacts | 4pins |
| Contact Diameter | Φ1x4 |
| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 4pins |
| Type | UCU Series |
| Cable Materials | Gate 5e/Gate 6e/Custom Request |
|---|---|
| Pin | 4 8 Pin |
| Code | A B D X Code |
| Rated Current | 2A For A X Code 8 Pin,4A For D Code 4 Pin |
| Rated Voltage | 30V For A X Code 8 Pin,250V For D Code 4 Pin |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |