| Connector Design | Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 3/4/5/6/8/12/17 Etc Pin |
| Current Rating | 4A |
| Model Number | M12 Molding Cable |
| Connector Locking System | Solder |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Gender | Male |
| Wire Gauge(mm) | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage | 60 V (32 V) |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Contacts Of Number | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 19 24Pins |
|---|---|
| Gender | Female |
| Wire Gauge | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage(V) | 60 V(32V) |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Number Of Pins | 8Pins |
|---|---|
| Gender | Female |
| Rated Voltage(V) | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Rated Current | 5A |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Connection Type | Y Adapter |
| Gender | Female |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Gender | Male |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Gender | Male & Female |
|---|---|
| Connector Type | Soldering |
| Rated Current | 1.5A-4A |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Number Of Cores | 3/4/5/6/8 Pin |
| Rated Current | 1.5A-4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder/Screw/Pcb/Wire |
| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Interface | A B D X Code |
| Type | Rear/front Lock |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |