| M12 Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Material Of Connector | CuZn,TPU |
| Serie | M8 Connector |
|---|---|
| Contacts | 3pins |
| Gender | Male |
| Orientation | Straight |
| Rated Current | 4A |
| Contacts | 3 4 5 8 12 17 Contacts |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Kind | Screw;Solder;PCB;With Wire |
| Gender | Male And Female |
| Type | Front Lock;Rear Lock |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 3/4/5/8/12/17pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Operating Temperature | -40°C-125°C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67 |
| Termination | Solder Termination |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Contact Resistance | ≤3mΩ |
| Type | Molding Connector |
|---|---|
| Gender | D-sub Male To M12 Female |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Contacts | 9pins And 4pins |
| Conductor Structure | 32x0.1 Mm |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Connector Design | M8 Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Lower Limit Temperature | -40 °C |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Female |
| Termination | Screw |
| Rated Voltage | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Model Number | M5 Molded Connector |
|---|---|
| Poles | 3P 4P |
| Connector Gender | Female |
| Type | Molding Connector Cable |
| Rated Current | 1A |