| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male/Female |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 4pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Rated Current | 1.5A-4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder/Screw/Pcb/Wire |
| Pins NO. | 3 4 5 8 12 17 |
|---|---|
| Code | A B D X S |
| Cable AWG | 26AWG -22AWG /Custom |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Connector Material | CuZn,TPU Or PVC |
| Core | 8P8C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP68;IP67 |
| Standard | Cat5e;Cat6a |
| Series | Panel Mount |
| Gender | Female |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5-4A |
| Rated Voltage | 60 V, 30-60V |
| Gender | Male |