| Product Name | IP67 Waterproof M12 Plastic T Type Power Cable Connector |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 2,3,4,5,6,8,12 Pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Pins | 3pin |
|---|---|
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Jacket Material | PVC / PUR |
| Certificate | CE / Rohs / REACH |
| Shielded | Available |
| Pins | 3pin 4pin 5pin |
|---|---|
| Pin | Brass/Gold |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Type | Molded |
| Rated Current | 13A |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN |
| Pins | 3 4 5 6 8 Pin |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Product Name | UCU Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female And Male |
| Current Rating | 10A |
| Number Of Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
| Connector Type | Without SR |
| Pin | 6 / 7 / 9 / 12 / 17 / 19 Pin |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Direction | Straight / Angled |
| Certificate | CE ROHS ISO9001 |
| Gender | Male Female |
| Gender | Male And Female |
|---|---|
| Connector Type | Male Female Plug |
| Code | A/B/D Coded |
| Contact Material | CuZn, TPU |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pins |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Solder Locking |
| Contact Resiatance | ≤5mΩ |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
| Limiting Temperatu | '-25℃ - +85℃ |
|---|---|
| Sealing | NBR |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 8P |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Material | Aluminium Die-cast |